Новини » Економіка Читать эту новость на русском

Українські ПГС можуть стати "газовим сейфом" для Європи, - Шмигаль

Денис Шмигаль
Голова Кабміну Денис Шмигаль Фото з відкритих джерел

"Північний потік-2" — це гібридна зброя Росії не лише проти України, а й проти Європи

Україна готова запропонувати додаткові потужності для транзиту газу в Європу в об’ємі щонайменше 55 млн кубічних метрів на добу. Про це Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив у "Суботньому інтерв’ю" на "Радіо Свобода", передає Урядовий портал.

"У нас є транзитний контракт до 2024 року, але ми ведемо перемовини щодо його продовження на 15 років. Такі перемовини ведуться наразі з європейськими партнерами, адже вони, як покупці газу, зацікавлені в тому, аби Україна залишалася надійним транзитером "блакитного палива".

Загалом наша газотранспортна система може транспортувати вдвічі більші об’єми газу, ніж зараз законтрактовані. Система для цього підготовлена і вона повністю надійна", — сказав прем’єр-міністр.

Також Денис Шмигаль відзначив, що Україна звернулася до країн ЄС із ініціативою щодо використання українських газосховищ як "газового сейфу" для Європи.

За його словами, Україна історично заповнює свої газосховища на 20-26 млрд кубічних метрів із 33 наявних, а залишок може запропонувати для європейських партнерів. Такий "газовий фонд" стане гарним стабілізуючим фактором для подолання енергетичних криз.

Крім того, прем’єр-міністр підкреслив, що "Північний потік-2" — це гібридна зброя Росії не лише проти України, а й проти Європи. 

"Ми постійно наголошували нашим партнерам, що "Північний потік-2" — це гібридна зброя Росії, і він буде використаний для впливу на енергетичний ринок Європи. Цей проєкт ще не введений в експлуатацію, але ми вже бачимо, що РФ використовує його для шантажу та провокує енергетичну кризу в ЄС.

Україна продовжить діалог із міжнародними партнерами, щоб показати реальну небезпеку "Північного потоку-2", — наголосив Денис Шмигаль. 

Новини за темою: Угорщина надалі отримує більшу частину газу через Україну, не транзит з Росії, - Макогон

Нагадаємо, раніше ми писали, що президент України Володимир Зеленський у телефонній розмові із президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн заявив, що Київ готовий зменшити вартість транзиту газу своєю територією та надати власні підземні сховища для зберігання стратегічного резерву палива.