Україна взяла на себе зобов'язання зрівняти тарифи для населення з бізнесом, - Кучеренко

Олексій Кучеренко Фото з відкритих джерел

Такі зобов'язання були взяті під час підписання угоди про асоціацію з ЄС, наголосив експерт

Україна взяла на себе зобов'язання зрівняти тарифи для населення з бізнесом. Про це заявив народний депутат України, колишній міністр з питань житлово-комунального господарства Олексій Кучеренко в ефірі "Першого Незалежного".

"Ми давно, коли підписали угоду про асоціацію і про свій рух до Європи, і про реформи наших енергетичних ринків – ми взяли на себе такі зобов’язання, тільки вони це підвищення, воно називається трішки приховано, щоб ніхто нічого відразу не зрозумів. Ну, як це завжди робиться в українській політиці. Там написано, що Україна бере на себе зобов’язання припинити так зване перехресне субсидіювання, тобто це механізм, коли дотується з боку бізнесу, промисловості тариф для населення", - сказав він.

"У нас на сьогодні тариф для бізнесу по другій категорії – це малий, середній бізнес, десь складає 3,5-4 грн. Для великих підприємств трошки менше, він так само 2,5-3 грн, а для населення 1,44 грн. Тому, власне кажучи, це ніхто від нас не вимагає, це ми давно взяли на себе такі зобов’язання. Тільки забули про це сказати власному українському народу. Останній рік йшлася мова, про це говорили міністри, як нинішні так і попередні, інші фахівці, що це неминуче і, що вони обраховують 3-4 варіанти підвищення цієї ціни, але політики злякалися з очевидних причин. Як сказав прем’єр-міністр – тарифи навіть знизилися з 1,68 до 1,44 – на 24 копійки. Я думаю, що це тимчасово, на превеликий жаль. Бо після того вийшов указ президента, де він по суті доручив уряду якомога швидше вийти на економічно обґрунтований тариф на електроенергію для населення", - додав Кучеренко.

Новини за темою: Тариф на електроенергію для українців має поступово зростати, - Світовий банк

Раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів України не бачить підстав для підвищення тарифів на послуги житлово-комунального господарства.