Новини » Економіка Читать эту новость на русском

Україна отримає транш кредиту на 700 мільйонів доларів від МВФ

МВФ
Фото з відкритих джерел

Фонд також продовжив термін дії програми Stand-By, яка закінчується у грудні 2021 року, ще на пів року

Міжнародний валютний фонд прийняв рішення про перший перегляд програми Stand-By з Україною та виділив транш на 700 млн доларів. Про це йдеться у заяві МВФ.

Як зазначається, Фонд продовжив термін дії програми Stand-By, яка закінчується у грудні 2021 року, ще на шість місяців.

"Виконавча рада Міжнародного валютного фонду (МВФ) завершила перший огляд економічних показників України відповідно до 18-місячної угоди про резервне кредитування (SBA), яка була схвалена 9 червня 2020 року. Завершення огляду дозволяє владі виділити суму, еквівалентну приблизно 699 мільйонам доларів США, внаслідок чого загальні виплати в рамках чинного СБА становитимуть приблизно 2,8 мільярда доларів США", - йдеться у повідомленні.

Крім того, правління схвалило продовження угоди про резервне кредитування до кінця червня 2022 року та перерозподіл виплат за програмою.

Відповідні кошти від МВФ мають на меті допомогти Україні впоратися з викликами COVID-19, підтримати відновлення економіки та просунути реформи.

Новини за темою: Рада підсилила незалежність НБУ для продовження співпраці з МВФ

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд погіршив на 0,5% прогноз зростання ВВП України у 2021 році, але дещо покращив цей показник за очікуваннями наступного року.

Так, за оцінкою економістів Фонду, рівень реального ВВП України зросте на 3,5% у 2021 році та на 3,6% у 2022-му. Ці дані відрізняються від попереднього прогнозу МВФ, оприлюдненого у квітні. Тоді передбачалося зростання на рівні 4,0% цього року та 3,4% - наступного.