Україна нині у скрутній ситуації, не вистачає мінімум 10 млрд кубометрів імпортованого газу, - експерт

Народний депутат України (фракція "Батьківщина") Олексій Кучеренко

ZIK

За його словами, наразі в країні найнижчі запаси в сховищах, які були за останні роки

Україна перебуває в критичній ситуації через критично низький рівень запасів блакитного палива у сховищах. Про це заявив народний депутат України, колишній міністр з питань житлово-комунального господарства Олексій Кучеренко в ефірі "Першого Незалежного".

"Наші так звані реформатори (Коболєв, Вітренко), вони 5 років переконували, що Україні не треба мати довгостроковий контракт, більше того, категорично не можна мати прямий контракт з "Газпромом". І в результаті Україна в дуже поганій ситуації, бо нам не вистачає газу – по імпорту мінімум 10 млрд. 20 млрд ми видобуваємо в Україні, можна регулювати, а 10 треба купувати. Зараз цей обсяг доведеться купувати за цією великою ціною", - сказав він.

Також колишній міністр пояснив свої хвилювання не тільки заявленою ціною на газ для населення, але й критично низькою наявністю блакитного палива у сховищах.

"Поки що уряд і "Нафтогаз" обіцяють з барського плеча, що вони втримають ціну для населення – 7,96 грн і для "Теплокомуненерго" – 7,42 грн. Але в мене дуже велике хвилювання. У нас на сьогодні найнижчі запаси в сховищах, які були за останні багато років. І тому буде головний ризик не стільки ціна, скільки його фізична наявність. Ось такий мій невтішний прогноз", - додав Кучеренко.

Новини за темою: Підвищення цін у Європі призведе до автоматичного підвищення тарифів в Україні, – експерт

Як повідомлялося раніше, в Європі, на тлі низьких запасів палива в сховищах, ціна на газ досягла 772,5 долара за тисячу кубометрів. Згідно з даними ICE, ціна жовтневого ф'ючерсу на хабі TTF в Нідерландах майже досягла 772,5 долара за тисячу кубометрів або 63,205 євро за МВт⋅год.