Україна нарощуватиме імпорт газу, що спричинить його подорожчання і зростання цін на продукти, – експерт

Фото з відкритих джерел

Зниження обсягів видобутку газу призведе до того, що Україна буде змушена купувати його за кордоном за рекордно високими цінами. Це, своєю чергою, позначиться на зростанні цін на блакитне паливо всередині країни, говорить директор ExPro Consulting Геннадій Кобаль. Про це Олена Голубєва пише в статті "Маючи своє - закуповуємо чуже. Чому видобуток газу в Україні падає і як це вплине на українців" на сайті 112ua.tv.

"Мікшувати ціни в бік зниження буде нічим. Завдяки тому, що з минулого року підземні сховища газу в Україні були заповнені як газом вітчизняного видобутку, так і газом, придбаним у період низьких цін, Україна в період різкого зростання ціни на газ в Європі, який стався нинішнього літа, мала більш сприятливу цінову ситуацію. Наші підприємства купували газ за ціною нижчою, ніж їхні європейські колеги", - каже Кобаль.

Автор матеріалу зазначає: зростання цін на газ та електроенергію відіб'ється на цінах на зерно, борошно, хліб, цукор і спирт, а також на інші продукти харчування.

Як відомо, протягом 8 місяців нинішнього року Україна скоротила обсяги видобутку на 4%, у порівнянні з минулим роком - до 13 млрд куб. м, що, за даними ExPro Consulting, є найнижчим результатом протягом останніх 4 років. Найбільш значно видобуток газу скоротило "Укргазвидобування" - на 5% (до 9,1 млрд куб. м).

Автор матеріалу вказує: це викличе резонанс, оскільки дочка "Нафтогазу" є ключовим гравцем галузі з часткою 73% у загальному обсязі. Держкомпанія постачає газ за пільговими цінами населенню, компаніям, що працюють із населенням, тепловикам. Скорочує обсяги видобутку і напівдержавна "Укрнафта".

"Частка приватних компаній у питомому обсязі видобутку все ще незначна. Протягом 8 місяців нинішнього року приватники видобули 3,27 млрд куб. м газу (приблизно стільки ж, скільки й у 2020-му). До кінця року вони зможуть вийти на 5 млрд куб. м газу проти торішніх 4,9 млрд куб. м", - пише автор матеріалу.