Україна отримала 700 мільйонів доларів від МВФ, - НБУ

Місія МВФ в Україні
Фото з відкритих джерел

МВФ ухвалив рішення про виділення чергового траншу Україні 22 листопада

Другий транш кредиту від Міжнародного валютного фонду обсягом у 700 млн дол. має надійти до України вже сьогодні. Про це сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду.

"22 листопада Рада директорів МВФ схвалила виділення другого траншу для України в розмірі майже 700 млн дол. Сьогодні ці кошти мають надійти в Україну", - заявив він.

Згодом на своїй сторінці у Facebook голова Національного банку Кирило Шевченко уточнив, що транш від МВФ вже надійшов.

"Сьогодні Україна отримала другий транш від Міжнародного валютного фонду за програмою Stand-by у розмірі 500 млн СПЗ (еквівалент 699 млн дол. США)", – повідомив він.

Голова НБУ зазначив, що ці кошти надійдуть на рахунки уряду в Національному банку й збільшать міжнародні резерви.

Новини за темою: Новий транш МВФ: Коротко про головне

Раніше повідомлялося, що Міжнародний валютний фонд прийняв рішення про перший перегляд програми Stand-by з Україною та виділив транш на 700 млн доларів.

Напередодні стало відомо, що у МВФ оприлюднили умови продовження кредитної програми з Україною.

Нагадаємо, програма співпраці з МВФ Stand-by розрахована на 18 місяців із фіндопомогою у 3,6 млрд СПЗ (еквівалент 5 млрд доларів). Її затвердили 9 червня 2020 року. 

Програма спрямована на забезпечення підтримки України у подоланні наслідків пандемії COVID-19 та містить низку вимог щодо важливих структурних реформ задля зменшення ключових уразливостей.