Україна допускає зупинку транзиту газу до Угорщини через її контракт з РФ, - Макогон

Газопровід Eugal, побудований для доставки газу з "Північного потоку-2" кінцевим споживачам Stefan Sauer/DPA/ТАСС

Технічна добудова "Північного потоку-2" створює критичні ризики існуючого транзиту через Україну і продовження контракту після 2024 року

Новий газовий контракт Угорщини та Російської Федерації може призвести до скорочення або повної зупинки транзиту територією України. Російська сторона зможе постачати весь законтрактований газ без допомоги української газотранспортної системи. Про це повідомляє гендиректор "Оператора ГТС України" Сергій Макогона у своєму Facebook.

За його словами, як тільки у Росії з'являється можливість обійти Україну при транзиті газу, запускаються довші, але власні транзитні газопроводи.

"Незважаючи на контракт до 2024 року, ми очікуємо значне подальше скорочення або повну зупинку транзиту в Угорщину через Україну", - зазначив Макогон.

Він наголосив, що саме тому технічна добудова "Північного потоку-2" створює критичні ризики існуючого транзиту через Україну і продовження контракту після 2024 року.

Новини за темою: "Газпром" вчергове відмовився бронювати додатковий транзит через Україну

Нагадаємо, раніше Росія та Угорщина домовилися про новий 15-річний контракт на щорічне постачання 4,5 мільярда кубометрів природного газу. Щороку РФ перекачуватиме угорцям по 4,5 мільярда кубометрів.