У РФ кажуть, що готові збільшити транзит газу через Україну за двох умов

Фото з відкритих джерел

Транзит буде збільшено, якщо ЄС збільшить закупівлі

Росія готова збільшити транзит газу через Україну, якщо ЄС збільшить закупівлі, а Київ запропонує конкурентні умови транзиту. Про це заявив прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков, передає ТАСС.

За його словами, головним адресатом Києва для вирішення питання про збереження транзиту "є покупці газу в Європі, європейські компанії, саме вони можуть укласти з російським монополістом нову довгострокову угоду зі збільшеними обсягами, з урахуванням зростаючих потреб в блакитному паливі".

"Щоб щось транспортувати через Україну, потрібно, щоб це хтось купив, і це якраз наші покупці в Європі", – сказав Пєсков.

Він підкреслив, що Росія в такому разі виконає всі свої транзитні домовленості.

Пєсков також зазначив, що Росія збільшила до можливого максимуму поставки газу в Європу за наявними контрактами.

"Можна сказати, що Росія бездоганно виконує всі контрактні зобов'язання по верхній планці, тобто до можливого максимуму всі обсяги поставок збільшені в світлі тих контрактів і договорів, які є", – сказав представник Кремля.

Новини за темою: "Газпрому" вигідніше платити штраф Україні і збільшити транзит за новим маршрутом, - Путін

Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що українська сторона наполягатиме на збереженні транзиту газу мінімум на 15 років після припинення чинного контракту з Росією.