У "Нафтогазі" назвали найбільшу загрозу для України від "Північного потоку-2"

Юрій Вітренко Facebook/Юрій Вітренко

За словами Юрія Вітренка, це зупинка транзиту російського газу через Україну

Глава компанії НАК "Нафтогаз" Юрій Вітренко назвав найбільшу загрозу для України від запуску російського газопроводу "Північний потік-2". За його словами, це зупинка транзиту російського газу через Україну. Про це він сказав в інтерв'ю "Голос Америки" під час візиту до США.

"Якщо не буде фізичного транзиту газу через Україну, значно зросте ризик повномасштабної військової агресії з боку Росії. Росія очікуватиме, що якщо військові дії не зачіпатимуть європейських споживачів, Європа обмежиться висловлюваннями глибокого занепокоєння подіями в Україні", - зазначив Вітренко.

Також він зазначив, що не розуміє, як Німеччина може гарантувати транзит газу через Україну, якщо сама його не видобуває. Це могла б гарантувати Росія, але "яка ціна цих гарантій".

"У разі повномасштабної війни в Україні, Берлін не зможе накласти дієві санкції на експорт російського газу в Німеччину, бо тоді німці взимку залишаться без тепла і газу.

Ми маємо бути реалістами, розуміти ці ризики наперед і не допускати, щоб було пізно - і всі будуть розводити руками і висловлювати глибоке занепокоєння, як це вже було з окупацією Криму та частин Донецької та Луганської областей", - резюмував голова "Нафтогазу".

Новини за темою: Вітренко назвав прийнятну для України гарантію для запуску "Північного потоку-2"

Нагадаємо, раніше у Німеччині заявили про зближення позицій з США стосовно "Північного потоку-2".  Водночас, міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас не став робити прогнози з приводу того, чи буде досягнутий прорив на зустрічі Меркель і Байдена.

Пізніше, адміністрація президента США закликала українську владу утриматися від критики угоди з Німеччиною щодо "Північного потоку-2". Американська сторона попередила, що публічні виступи проти угоди можуть завдати шкоди відносинам.