У Мінсоцполітики розповіли про терміни автоматичного перепризначення субсидій

Фото з відкритих джерел

Зараз Мінфін готується до верифікації

Упродовж наступних тижнів понад 85% домогосподарствам житлова субсидія на наступний опалювальний період буде призначена автоматично. Про це повідомляє пресслужба Мінсоцполітики

Згідно з повідомленням, рішення про призначення житлових субсидій домогосподарствам без звернень громадян приймаються органами соціального захисту населення на підставі інформації Міністерства фінансів за результатами проведеної верифікації даних щодо одержувачів житлових субсидій.

У Мінсоцполітики зауважили, що збір та обробка інформації, включаючи додаткові критерії, про понад 6 млн осіб (кількість осіб, які входять до складу домогосподарства, в середньому становить 2 людини), потребує залучення до процесу різних джерел інформації та часу на її опрацювання. Зокрема це стосується інформації від десятків банківських установ, реєстрів прав на рухоме та нерухоме майно.

Новини за темою: В Україні запрацював оновлений сервіс для онлайн-реєстрації субсидій

Як зазначається, наразі відповідна інформація узагальнюється Мінфіном для проведення верифікації.

"Таким чином, найближчими тижнями, після надходження від Мінфіну результатів верифікації одержувачів житлової субсидії на відповідність новим критеріям її отримання, органами соціального захисту населення буде забезпечено автоматичне її призначення понад 2,5 мільйонам одержувачів. При цьому звертаємо увагу, що призначення та нарахування житлових субсидій усім домогосподарствам буде здійснено починаючи з травня поточного року", - розповіли у відомстві.

Новини за темою: Кабмін уточнив правила надання субсидій: Перелік головних змін

Нагадаємо, раніше Кабінет міністрів ухвалив постанову № 505 "Деякі питання призначення житлових субсидій", що передбачає автоматичне перепризначення, однак для деяких домогосподарств є винятки.