У Мінсоцполітики розповіли, кому підвищать пенсії у 2022 році

Міністр соціальної політики Марина Лазебна РБК-Україна

З 1 січня 2022 року пенсії зростуть в середньому на 40%

В Україні з 1 січня 2022 року зростуть пенсії в середньому на 40% у понад 30 тисяч осіб з інвалідністю з числа ліквідаторів аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Про це повідомила міністр соціальної політики Марина Лазебна, передає пресслужба міністерства.

"29 червня був прийнятий в цілому урядовий законопроєкт № 4555 щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та осіб, які потерпіли від цієї катастрофи. Це дозволить з 1 січня 2022 року для понад 30 тисяч осіб з інвалідністю з числа ліквідаторів аварії на ЧАЕС підвищити пенсії в середньому на 40%", - сказала Лазебна.

За її словами, у наступному році також планується напрацювання рішення щодо додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, на яке чекають 700 тисяч осіб.

Також міністерка нагадала, що в цьому році підвищено розміри пенсій у зв’язку з підвищенням мінімальної зарплати, індексації, а також у зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб.

"Ці три алгоритми підвищення пенсій збережуться й у 2022 році", - запевнила очільниця Мінсоцполітики.

Новини за темою: Зеленський підписав закон про зростання пенсій чорнобильцям

Також за її словами, уряд залучає кошти держбюджету передусім для продовження виконання ініційованої президентом соціальної програми для людей літнього віку.

"А саме буде профінансована з державного бюджету адресна допомога для підвищення пенсій для 2,4 млн пенсіонерів за 75 років. Починаючи з наступного року, щомісячні виплати (400 гривень для осіб від 75 до 80 років та 500 гривень для осіб за 80 років) будуть з 1 березня проіндексовані, а відтак збільшені", - сказала Марина Лазебна.

Окрім того, Кабінет міністрів планує зберегти щомісячні компенсаційні виплати для 500 тис. осіб, які мають страховий стаж 30 років у жінок та 35 років у чоловіків та цільові доплати для 1,5 мільйона пенсіонерів з низькими розмірами заробітної плати, які вони отримували за період їх трудової діяльності.

Новини за темою: Зростання у три етапи: Коли, на скільки і кому перерахують пенсії в Україні

Нагадаємо, з 1 липня в Україні з огляду на збільшення прожиткового мінімуму підвищено пенсійні виплати для понад п'яти мільйонів осіб.