У Мінсоцполітики пояснили, що впливає на розмір пенсій в Україні

Фото з відкритих джерел

Як зазначається, на розмір пенсій впливає трудовий стаж та індексація

Міністр соціальної політики Марина Лазебна розповіла про розмір максимальної та мінімальної пенсії в Україні, а також роз'яснила, як стаж впливатиме на виплати пенсіонерів. Про це вона повідомила в інтерв'ю "Громадському радіо".

За її словами, наразі в Україні отримують пенсію менше ніж 2 тисячі гривень 1,8 мільйона українців, а в минулому 2020 році ця цифра становила 4,2 мільйона населення.

"Ми більшу частину перевели за цю ганебну межу. І надалі над цим працюємо", – підкреслила Лазебна.

Крім того, вона розповіла, що трудовий стаж до 2000 року враховує службу в армії та навчання в вищих навчальних закладах. У той час, як стаж з 2000 року враховується тільки тоді, якщо за нього були сплачені страхові внески, тобто за принципом страхової солідарної системи.

Зокрема, кожна вікова група має свою мінімальну пенсійну виплату:

  • 1769 грн – отримують ті, хто не має стажу;
  • 2200 грн – отримують ті, хто має повний страховий стаж;
  • 2400 грн – отримують ті, кому 65 років;
  • 2600 грн – отримують пенсіонери, яким за 80.

"Немає стажу в людини, але є право — ми платимо цю суму, але її індексуємо два рази на рік — у липні та в грудні. Не набагато, по можливостях, але це робимо", – розповіла міністерка.

Також з 1 квітня 2021 року українця підвищили пенсійний вік та висунули нові вимоги до стажу. Тепер жінки зможуть йти на заслужений відпочинок з 60 років.

Крім того, Лазебна вважає, що в Україні повинна бути індексація пенсій за одним уніфікованими правилом для всіх пенсіонерів. Тобто не може такого бути, коли мінімальні пенсії індексуються, а максимальні ні.

Новини за темою: Перерахунок пенсій з 1 квітня: Як розрахувати надбавку і кому вона належить

Нагадаємо, раніше стало відомо, що українцям із 1 вересня 2021 року пенсії та грошова допомога нараховуватимуться на банківський рахунок за винятком окремих категорій осіб.