У Мінсоці назвали кількість субсидіантів, які не пройшли автоматичну верифікацію

Марина Лазебна
Марина Лазебна Віталій Головін / Mind.UA

200 тисяч домогосподарств не пройшли верифікацію саме через невідповідність критеріям, що дають право на отримання субсидії

200 тисяч субсидіантів не пройшли автоматичну верифікацію через невідповідність критеріям, які дають право на отримання субсидії. Про це під час пресконференції заявила міністр соціальної політики Марина Лазебна, передає "Укрінформ".

"200 тисяч, які були непідтверджені, не пройшли верифікацію. Після опалювального сезону в нас було 3 млн домогосподарств, 2,5 були передані на автоматичну верифікацію до Мінфіну і ще там 400-500 тисяч мали все одно прийти і підтвердити, де їх місце проживання по факту реєстрації", – пояснила Лазебна.

За її словами, ці 200 тисяч домогосподарств не пройшли верифікацію саме через невідповідність критеріям, що дають право на отримання субсидії.

"Але знову ж таки, це була автоматична верифікація. Тобто органи соцзахисту передали (дані, – ред.) у Мінфін, це була звірка. ... Ми, до речі, постійно проводили селектори з органами соціального захисту: будь ласка, у вас було стільки-то субсидіантів у регіоні, а стало менше, і ми постійно спонукали органи соціального захисту перевірити додатково.

І до людей завжди зверталися: будь ласка, зверніться, покажіть свої документи, якщо все добре, то подавайтеся на субсидію. Тобто ми тут за людей. І не (всі, – ред.) пройшли верифікацію, бо бувають різні ситуації, наприклад, щось не так було написано", – додала вона.

Новини за темою: Якщо зростуть тарифи на компослуги, субсидію переглянуть автоматично, – Лазебна

Як повідомлялося раніше, субсидія в Україні дістанеться не кожному. Призначення цієї пільги залежить від критеріїв, що стосуються матеріального добробуту одержувача, а найголовнішим є – площа житла.

Однак субсидія на понаднормову площу поширюється тільки в одному випадку – якщо до складу домогосподарства входять непрацездатні особи, що не працюють.

Також прем'єр-міністр Денис Шмигаль пропонував Верховній Раді виділити 12 млрд гривень на субсидії з бюджету, який перевиконаний на 104%. За його словами, на сьогодні в Україні майже 3 мільйони домогосподарств, які потребують такої допомоги.

А в Мінсоцполітики зауважили, що українці відтепер можуть перевірити призначення житлової субсидії за даними Єдиного державного реєстру отримувачів житлових субсидій. Пошук у реєстрі здійснюється за адресою домогосподарства.