У Міненерго не виключають запуск "Північного потоку-2" до сертифікації

"Північний потік-2"

Фото з відкритих джерел

В кінці наступного тижня повинна пройти зустріч лідерів G20, де обговорюватиметься питання подолання енергетичної кризи

Європа може схвалити запуск "Північного потоку-2" без сертифікації. Про це повідомила радниця міністра енергетики України Олена Зеркаль в інтерв'ю "Радіо Свобода".

"Такий ризик існує. Якщо не будуть запропоновані інші варіанти вирішення цієї кризи, може бути, і ризикне",- сказала вона.

Зеркаль нагадала, що в кінці наступного тижня повинна пройти зустріч лідерів G20. До порядку включено питання подолання енергетичної кризи.

"Росія завжди користується кризовими ситуаціями. І цей рerfect storm (ідеальний шторм - ред.), який зараз ми бачимо, використаний (президентом РФ Володимиром - ред.) Путіним дуже добре", - додала представник Міненерго.

За її словами, за перше півріччя поточного року "Газпром" заробив понад 10 млрд. Зеркаль допустила, що в другому півріччі російський газовий монополіст запрацює "якісь цифри, які неможливо уявити".

Новини за темою: Путін: "Північний потік-2" у п'ять разів екологічніший за українську ГТС

Як повідомлялося раніше, Оператор ГТС України слідом за НАК "Нафтогаз України" подав заявку в німецький енергорегулятор Bundesnetzagentur на участь у сертифікації оператора російського газопроводу "Північний потік-2".