У Мінекономіки назвали загрози від припинення економічних зв'язків з Білоруссю

Тарас Качка

За слова заступника міністра економіки, український бізнес, залежний від імпорту з Білорусі

Для України в окремих галузях потенційні обмеження з боку Білорусі можуть бути досить болючими. Зокрема, в Білорусь йде близько 20% українського експорту кондитерських виробів і близько третини експортного пива. Про це в коментарі "РБК-Україна" сказав заступник міністра економіки, торговий представник України Тарас Качка.

За його словами, інформація про зупинку поставки бензину А-95 в Україну викликала паніку. Але в підсумку білоруський А-95 в Україну все ж відвантажать, хоч і в менших обсягах, ніж зазвичай.

"Нам треба було оцінити, з чим ми маємо справу: це політика, економіка або технологічні процеси. Історія з бензином - це були технологічні процеси", - сказав Качка.

Також він зазначив, що спостерігались спроби розіграти цю ситуацію в політичному контексті з білоруського боку.

"Український бізнес, залежний від імпорту з Білорусі, активно прораховує план Б, на випадок якщо ці поставки раптом припиняться. Але оцінити ймовірність такого сценарію і тим більше в часовій перспективі важко", - зазначив Качка.

Новини за темою: Європарламент закликав до нових економічних і персональних санкцій проти Білорусі

Нагадаємо, наприкінці травня Білорусь призупинила поставку в Україну бензину А-95. "Найгірше рішення, яке могли прийняти білоруси в поточній ситуації - закрити поставку бензину А-95 в Україну, де за їхнім продуктом 50% ринку", - зазначив директор "Консалтингової групи А-95" Сергій Куюн.