У Кремлі заявили про готовність обговорювати з Києвом прямі закупівлі газу

Дмитро Пєсков. Фото: EPA/SERGEI KARPUKHIN

Росія, нібито, не збирається використовувати газову тематику, щоб покарати Україну

Росія готова обговорювати з Києвом питання відновлення закупівель Україною російського газу безпосередньо. Про це заявив прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков, передає "Інтерфакс".

"Звичайно. Цього ніхто не відкидав. Більш того, готовність обговорювати це неодноразово озвучувалася і представниками нашого газового монополіста, і представниками російської сторони на різному рівні", – сказав він журналістам, відповідаючи на питання, чи зможе Україна в разі необхідності відновити закупівлі російського газу безпосередньо.

Росія не збирається використовувати газову тематику, щоб покарати Україну, підкреслив Пєсков.

В ході спілкування з журналістами у представника Кремля поцікавилися, що б він відповів на заяви про те, що раз Угорщина буде закуповувати російський газ по довшому маршруту, ніж український, чи доводить це, що Росія використовує "блакитне паливо" як зброю, щоб покарати Київ.

"Ні, це не так", – відповіли б ми цим товаришам". Росія використовує "блакитне паливо" виключно в інтересах народу нашої країни для збільшення добробуту росіян, виключно на комерційній основі", – сказав він.

Новини за темою: Газовий контракт із Росією: Україна і Угорщина викликали послів для роз'яснень

Нагадаємо, раніше гендиректор "Оператора ГТС України" Сергій Макогон заявив, що новий газовий контракт Угорщини та Російської Федерації може призвести до скорочення або повної зупинки транзиту територією України.

Російська сторона зможе постачати весь законтрактований газ без допомоги української газотранспортної системи. 

Як повідомлялося раніше, Росія та Угорщина домовилися про новий 15-річний контракт на щорічне постачання 4,5 мільярда кубометрів природного газу. Щорічно РФ буде перекачувати угорцям по 4,5 мільярда кубометрів.