У І кварталі "Нафтогаз" замість прибутку може отримати 105 млрд грн збитків, - Вітренко

Юрій Вітренко Facebook/Юрій Вітренко

За його словами, звітність компанії не була належно перевірена аудиторами

Голова правління "Нафтогазу" Юрій Вітренко сумнівається у коректності фінансових результатів Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", відображених у звітності за I квартал 2021 року, адже насправді може йтися про збитки до 105 млрд гривень. Про це він заявив в інтерв'ю "РБК-Україна"

"Зараз триває дискусія щодо відображення у звітності за півріччя двох проблем, які були і в першому кварталі. Якби вони були у повному обсязі відображені у звітності за перший квартал, то замість прибутку був би показаний збиток для держави, як власника НАКу, до 105 млрд грн", – сказав голова правління.

За словами Вітренка, по-перше, йдеться про відображення фінансового стану підприємств теплокомуненерго, який вже на момент формування звітності за I квартал не давав твердих підстав розраховувати на погашення ними заборгованості за спожитий газ. Другий пункт – це заборгованість НАКу перед "Укрнафтою" за відібраний газ.

"На момент складання звітності за перший квартал 2021 року могло бути зрозуміло, що "Укрнафта" вимагатиме його повернути, і є підстави оцінювати відповідні зобов'язання НАКу за поточною ринковою ціною", – зауважив голова правління.

Новини за темою: "Газпром" відмовився бронювати транзитну потужність через Україну на серпень

Окрім цього, Вітренко наголосив, що звітність компанії за перший квартал 2021 року була сформована за попереднього менеджменту, а аудитори не перевірили її належним чином.

Голова правління акцентував на необхідності використовувати звітність, перевірену аудитом, "інакше реальні збитки можуть перетворюватися в "намальований прибуток" через бажання менеджменту розповісти про прибуток і показати нібито хороший результат, щоб отримати якомога швидше бонус, а відображення збитків перенести на потім".

Як зазначив Вітренко, прорахунки у програмі видобутку газу, допущені менеджментом компанії у минулі роки, наразі призводять до значних витрат Україною коштів на імпорт.

"Якщо програма видобутку була б виконана хоча б в частині вже старих ділянок, то НАК цього літа не імпортував би газ на $2 млрд", – додав посадовець.

Новини за темою: На українських АЗС зросла середня ціна за газ: Скільки платитимемо

Нагадаємо, раніше глава компанії НАК "Нафтогаз" Юрій Вітренко назвав найбільшу загрозу для України від запуску російського газопроводу "Північний потік-2".