Тариф на електроенергію для українців має поступово зростати, - Світовий банк

Фото з відкритих джерел

Подальше зниження тарифів ставить під загрозу фінансове оздоровлення сектора

Україні потрібно поступово підвищувати тариф на електроенергію населенню до рівня, що відображатиме витрати – подальше зниження тарифів ставить під загрозу фінансове оздоровлення сектора. Про це повідомила віцепрезидент Світового банку у справах Європи та Центральної Азії Анна Б'єрде в інтерв’ю "Інтерфакс-Україна".

Як вона зазначила, Світовий банк підтримав розширення програми державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, яка є хорошим цільовим інструментом підтримки малозабезпечених громадян.

Новини за темою: Ціни на електроенергію й газ підвищать: З'явилося рішення РНБО щодо енергетики

Та водночас нещодавнє рішення уряду знизити тариф на електроенергію для домогосподарств, які споживають менше 250 кВт-год на місяць, може поставити під загрозу фінансове оздоровлення сектора. Крім того, воно дедалі більше послаблюється через пандемію COVID-19.

"Останнє рішення по тарифам для населення може призвести до збільшення перехресних субсидій, що потенційно негативно вплине на міжнародну конкурентоспроможність енергоємних галузей України", – заявила Б'єрде.

За її словами, це вплине і на те, що залучити інвестиції в енергосектор буде складніше. А також "у зв‘язку з продовженням субсидування, кошти державного бюджету і надалі вимиватимуться".

Новини за темою: Ціна 1,44 грн на електроенергію діятиме з жовтня до квітня 2022 року, - постанова уряду

Як повідомлялося раніше, Кабінет міністрів України знизив тариф на електроенергію для домогосподарств, які споживають менше 250 кВт-год.  В той же час для тих українських родин, які споживають більше зазначеного на місяць, тарифи залишаються без змін.