Ситуація з тарифами в Україні катастрофічна, країна стала заручником Третього енергопакету ЄС, - експерт

Сергій Шабовта Фото з відкритих джерел

За його словами, для того, аби українці мали змогу оплатити комуналку, їм потрібно виключити зі свого життя ліки, їжу тощо

Україна стала заручницею Третього енергетичного пакета ЄС, замість того, аби нарощувати і удосконалювати видобуток власного газу. Про це заявив експерт з питань безпеки Сергій Шабовта в ефірі "Першого Незалежного".

"Україна повинна була б відстоювати своє паритетне право - нарощувати і удосконалювати видобуток власного газу. Але вона примудрилося стати заручником Третього енергетичного пакета в наших відносинах з ЄС, який нас навпаки обмежував в цьому праві. І Україна при всіх її проблемах з економікою, при дірках в бюджеті, з вкрай низькими соціальними стандартами - стала заручницею цих європейських цін. Вони непосильні для нас, реально", - сказав він.

Експерт додав, що за всі роки незалежності Україна нічого не зробила, щоб  вдосконалювати ГТС, оснастити її сучасним обладнанням, поліпшити технічні можливості і так далі.

Крім того, Шабовта прокоментував ціни на тарифи в Україні, зазначивши, що вони є непосильними для українців.

"Ми сьогодні говоримо про те, що ситуація з тарифами катастрофічна в Україні, тому щоб говорити про можливості якихось споживань потрібно виключити зі свого життя ліки, їжу і ти все одно не зможеш оплатити тарифи, тому що мінімальні зарплати, мінімальні пенсії навіть близько непорівнянні. Це колосальна проблема", - зазначив він.

Новини за темою: Юрій Бойко: Влада зобов'язана захистити людей від зростання тарифів

Як повідомлялося раніше, зростання цін в Європі автоматично відображатиметься на підвищенні тарифів в Україні. За словами експерта, в цьому контексті Україні було б доцільно мати прямі контракти з "Газпромом".