Ситуація із запасами вугілля на складах ТЕС залишається критичною, - "Укренерго"

Вугілля

Вугілля на складах ТЕС складає лише 34% від мінімально необхідних резервів

В Україні ситуація із запасами вугілля на складах теплових електростанцій (ТЕС) залишається критичною. Про це повідомила пресслужба "Укренерго".

"Ситуація із запасами вугілля на складах ТЕС залишається критичною. Зокрема, станом на 21 лютого, запаси вугілля на складах ТЕС (всіх марок) з початку листопада 2020 року зменшилися у 8,3 рази до 301,1 тис. тонн, із них газового вугілля – в 11,2 рази до 190,4 тис. тон, антрацитового – в 3,3 рази до 110,7 тис. тонн. Зазначимо, що вугілля на складах ТЕС складає лише 34% від мінімально необхідних запасів", - йдеться в повідомленні.

За інформацією компанії, за тиждень запаси газового вугілля на ТЕС зменшилися лише на 1%, а це складає 1,8 тисяч тонн. А антрацитового — на 8,7% (10,5 тис. тонн).

При цьому додається, що така критична ситуація негативно впливає на загальну роботу систем ТЕС та ТЕЦ.

"Велика кількість блоків ТЕС та ТЕЦ знаходиться в аварійному ремонті або відключені через відсутність палива. Зокрема, станом на ранок 21 лютого, не можуть бути включені в роботу 16 блоків та 1 корпус ТЕС сумарною потужністю 6050 МВт через їх аварійні ремонти або відсутність палива", - зауважили в "Укренерго".

Таким чином, упродовж останнього тижня суттєву частку споживань покривав комерційний імпорт. Зокрема, у торговій зоні ОЕС України — 72,8 млн кВт·год із Білорусі та 27,4 млн кВт·год із Росії, в "острові Бурштинської ТЕС" — 23,1 млн кВт·год зі Словаччини, 8,2 млн кВт·год з Румунії та 7,7 млн кВт·год із Угорщини.

Новини за темою: В "Укренерго" розповіли, чи будуть запроваджуватися "віялові відключення" електроенергії

Раніше повідомлялося, що голова "Укренерго" Володимир Кудрицький підтвердив наявність в Україні енергетичної кризи. За його словами, сталося це через затримку ремонтів окремих блоків атомних електростанцій, через що АЕС працюють на зниженій потужності.