Світовий банк схвалив 200 млн дол. кредиту Україні на модернізацію вишів

Фото з відкритих джерел

Кошти підуть на модернізацію системи здобуття вищої освіти в країні

Рада виконавчих директорів Світового банку (СБ) затвердила проєкт на 200 мільйонів доларів, спрямований на надання підтримки уряду України щодо поліпшення ефективності, якості й прозорості системи вищої освіти. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна". 

"Проєкт "Удосконалення вищої освіти в Україні заради результатів" сприятиме поліпшенню якості у сфері вищої освіти, підвищенню рівня її відповідності потребам ринку праці, стійкості освітньої системи і безперервності навчального процесу в ситуації пандемії COVID-19", - йдеться у повідомленні. 

Відповідно до проєкту, відбудеться:

  • фінансування проєктів, що покликані модернізувати вищі навчальні заклади (ВНЗ) і науково-дослідні лабораторії;
  • забезпечення цифрової інфраструктури для організації навчання у вищих навчальних закладах для підтримки безперервності навчального процесу за допомогою методів дистанційного навчання;
  • підтримання стійкості системи та управління змінами в довгостроковій перспективі;
  • покращення рівня прозорості в освітньому секторі в Україні за допомогою модернізації Автоматизованої системи управління вищою освітою, впровадження Національного опитування студентів і Єдиної інформаційної системи з фінансування дослідницької діяльності вишів на конкурентній основі.

"У міру відновлення України після пандемії ми готові надати підтримку в забезпеченні найкращого технічного і цифрового оснащення системи вищої освіти для організації навчального процесу, що зазнав зміни після COVID-19", - пояснила регіональний директор Світового банку у справах країн Східної Європи Арупа Банерджі.

Стало відомо, що проєкт "Удосконалення вищої освіти в Україні заради результатів" впроваджуватиметься протягом п'яти років Міністерством освіти і науки України (МОН), яке відповідатиме за його загальну координацію.

Загалом, майже 60% українських академічних вишів навчають менше ніж 5000 студентів. В Україні також понад 300 державних коледжів і технікумів, в яких у середньому навчаються приблизно 550 студентів. Більшість вишів і коледжів/технікумів (орієнтовно 75%) юридично підпорядковані МОН.

Згідно із даними, 85% молоді планують отримати вищу освіту, однак цей високий попит погано відображається на інформації про доступні варіанти освіти і результатах працевлаштування, залишаючи студентів і їхні сім'ї у невіданні під час прийняття важливого рішення щодо переходу до вищої освіти.

Загалом із 1992 року СБ виділив Україні в межах приблизно 70 проектів і програм близько $13 млрд.

Новини за темою: Чотири українські ВНЗ потрапили в рейтинг найкращих університетів світу

Нагадаємо, раніше МОН запустило проєкт із надання безплатних курсів підготовки до вступу у вищі навчальні заклади для абітурієнтів із тимчасово окупованих територій.