Що буде з курсом валют до кінця місяця: Аналітики дали прогноз

Фото з відкритих джерел

Через нервозність на ринку прогнозується зростання курсу

Аналітики прогнозують зростання курсу валют до кінця жовтня через нервозність на ринку. І це попри те, що курс долара в останні дні впав до рівня 26,30 гривень - мінімуму більш ніж за 1,5 року. Про це йшлося в матеріалі "РБК-Україна".

За словами головного дилера департаменту казначейства і фінансових ринків "ОТП Банку" Антона Курінного, прийдешні довгі вихідні, податкові платежі та аукціони Мінфіну з розміщення ОВДП, які можуть залучити нерезидентів ближче до великого погашення в кінці місяця, дозволять курсу залишатися у вузькому діапазоні 26,30-26,60 гривень/долар.

"Також спостерігаємо за інтенсивністю покупок від регулятора. Поки що залишається відчуття, що гривня вже побувала на мінімумах року - 26,30 гривень/долар", - зазначив він.

А у "Ідея Банку" прогнозують, що в найближчі один-два тижні курс буде перебувати в діапазоні 26-26,50 гривень/долар. Також в Eavex Capital вказують, що до кінця жовтня курс гривні до долара може з легкістю піти до рівня 27,2 гривень/долар.

"До кінця жовтня курс не повинен піднятися вище 27 гривень/долар. Експортна виручка від аграріїв продовжує заходити в країну, так само як і виручка від залізної руди. Це буде стримувати ослаблення гривні, - пояснив трейдер групи ICU Віталій Сівач.

Новини за темою: Курс долара, середня зарплата, інфляція: Що буде з українською економікою в 2022-24 роках

"Якась нервозність вже відчувається на ринку. Наприклад, портфель нерезидентів в ОВДП припинив зростання, а протягом вересня почав, навпаки, знижуватися. Прибутковість на гривневих 3-місячних безпоставочних форвардах (UAH NDF) зросла з 6% до 9,5% протягом місяця. Обидва фактори сигналізують, що нерезиденти не вірять в курс долара на рівні 26,30 і очікують ослаблення гривні", - наголосив він.

Новини за темою: Гривня продовжує зміцнюватись по відношенню до долара: Курси валют від НБУ

Як повідомлялося раніше, біткоїн знову наблизився до свого історичного максимуму. У понеділок, 11 жовтня, криптовалюта перевищила ціну в 57 тисяч доларів.