Сергій Льовочкін: За чинної економічної політики плани зростання ВВП у 2022-му - нереальні

Сергій Льовочкін Пресслужба "Опозиційної платформи – За життя"

Відновлення економічного зростання в Україні відбувається незадовільними темпами

Відновлення економічного зростання в Україні відбувається незадовільними темпами: за оперативною оцінкою Держстату, реальний ВВП в другому кварталі нинішнього року в порівнянні з другим кварталом 2020 збільшився лише на 5,7% – при тому, що в другому кварталі минулого року ВВП впав в порівнянні з аналогічним періодом 2019 на 11,4%. Враховуючи вищесказане, народний депутат Сергій Льовочкін у своєму запиті до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля вимагає вжити заходів, спрямованих на прискорення економічного зростання, зокрема, під час доопрацювання урядом проєкту держбюджету-2022.

Політик навів дані про те, що реальний ВВП Євросоюзу в другому кварталі 2021 проти попереднього кварталу збільшився на 2,1%, Великої Британії – на 4,8%, Латвії – на 4,4%, Угорщини – на 2,7%, Польщі – на 2,1%, Словаччини – на 2%, Словенії – 1,9%, Румунії – 1,8%. У той час як в Україні – зменшився на 0,7%.

"Однією з головних причин такої ситуації є вкрай низькі обсяги і відсутність системності держпідтримки розвитку економіки та її базових галузей. Про це, зокрема, свідчить підготовлений Урядом проєкт держбюджету-2022, в якому витрати за статтею "фінансова підтримка сільгосптоваровиробників" пропонується знизити до 4,4 млрд грн, що на 100 млн грн менше показника поточного року", – йдеться в запиті.

Народний депутат нагадав, що в 2019 році на підтримку галузі було спрямовано майже 5,8 млрд грн, а до скасування спецрежиму з ПДВ обсяги прямої та непрямої підтримки перевищували 20 млрд грн. На рівні поточного року пропонується залишити обсяг держпідтримки вугільної промисловості, що позбавляє галузь можливостей істотно наростити забезпечення енергетичного сектора країни вугіллям внутрішнього виробництва. Фактично зведені до мінімуму бюджетні асигнування на підтримку експорту, обсяг яких у проєкті держбюджету-2022 зберігається на рівні поточного року – 14,5 млн грн, що в 3,5 рази нижче показника 2019 року.

"Такі норми урядового проєкту держбюджету-2022 ставлять під сумнів реалістичність закладеного Кабміном зростання наступного року реального ВВП на 3,8%. Для формування надійної основи економічного зростання необхідно суттєво збільшити видатки бюджету на підтримку вугледобувної промисловості, аграрної сфери, здешевлення кредитів для базових галузей промисловості, малого та середнього бізнесу, підтримку експорту, інновацій, науки, підвищення енергоефективності, розвиток інфраструктури", – резюмував Сергій Льовочкін.