Ринок землі в Україні: Шмигаль назвав, хто матиме переважне право на викуп ділянки

Голова Кабміну Денис Шмигаль Фото з відкритих джерел

Ще одним важливим питанням є розвиток системи меліорації

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що після відкриття ринку землі переважне право на викуп земельної ділянки матимуть аграрії, які працюють на ній вже багато років. Про це повідомляє Урядовий портал

"Після відкриття ринку землі аграрії, які багато років працюють на земельній ділянці, отримають переважне право її викупу. Водночас всі угоди купівлі-продажу будуть перевірятися на дотримання вимог закону", — зауважив очільник Кабміну.

Також уряд вніс зміни до порядку ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Такий крок дасть можливість забезпечити коректну процедуру продажу та правильне оформлення всіх відомостей у реєстрі.

Новини за темою: У Раді хочуть повернути ставку ПДВ для аграріїв у 20%

Окрім цього, Міністерству аграрної політики та продовольства було надано завдання забезпечити необхідний рівень інформування, щоб люди на місцях розуміли всі переваги земельної реформи.

За словами Шмигаля, окрім відкриття ринку землі, важливо розвивати систему меліорації, оскільки спекотна погода постійно створює небезпеку посухи та втрати врожаю для аграріїв. Саме тому проєкт зрошення в південних областях є пріоритетом КМУ та профільного міністерства.

Новини за темою: Земля на продаж: Як не втратити угіддя та протистояти рейдерському захопленню

Нагадаємо, раніше Кабінет міністрів України затвердив чіткий порядок перевірки щодо покупця землі з боку нотаріусів, перед тим, як з 1 липня запрацює ринок землі.