Рахунки за електроенергію в Україні можуть стати суттєво важчими: Експерт назвав, для якої категорії громадян

Олексій Кучеренко

Припускається, що найбільшим навантаження стане для людей, які споживають від 400 кВт⋅год

Рахунки за електроенергію в Україні можуть стати суттєво важчими для окремих категорій громадян, але головним навантаженням залишиться тариф на теплопостачання і гаряче водопостачання. Такий прогноз в ефірі телеканалу "Перший Незалежний" зробив експерт у галузі житлово-комунального господарства, народний депутат (фракція "Батьківщина") Олексій Кучеренко.

"Мій прогноз, що дійсно в зоні споживання до 100 кВт⋅год, уряд навіть щось зменшить... Може гривня буде до 100 кВт⋅год, може 1,10 грн, може 90 коп. Треба почекати, а ось для решти, звісно, підвищення я очікую в 1,5-2 рази, тобто це може бути і 3 грн і 3,10 грн по відношенню до нинішніх 1,68 грн. Умовно той, хто споживає від 400 кВт⋅год і вище, дійсно для них ця платіжка стане суттєво важчою. Головним навантаженням буде лишатися тариф на тепло і гарячу воду", - зазначив він.

При цьому, за словами Кучеренка, зростання вказаних житлово-комунальних послуг по Києву ймовірне на 30-40%. 

Новини за темою: Тарифи на електроенергію в Україні: Як може змінитися вартість енергоресурсу з 1 серпня

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Міністерство енергетики спільно з Національною комісією, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), та учасниками ринку опрацьовує варіанти зміни тарифу на електричну енергію. У відомстві обіцяють найближчим часом представить нову модель спеціальних зобов'язань на ринку електричної енергії (ПСО), яким, в тому числі регулюються тарифи для населення.