Рада зробила крок до підвищення податків: За що невдовзі можемо платити більше

Податкові накладні почали реєструвати за новою формою Фото з відкритих джерел

Серед іншого мова про зростання податків на авто, акцизів на руду й алкоголь

Верховна Рада в першому читанні ухвалила закон, який передбачає підвищення низки податків і ренти.

Як зазначається на сайті парламенту, за законопроєкт № 5600 напередодні проголосували 264 депутати.

Цим документом зокрема збільшуються ставки акцизного податку на алкогольні напої та екологічного податку на 5%, а ставку рентної плати за користування надрами в цілях, не повʼязаних з видобуванням корисних копалин, — на 14,5%. Запроваджується також 3,2% акцизу на продаж "зеленої" електроенергії.

Окрім того, закон запроваджує податок за ставкою 18% доходів, отриманих від продажу протягом року третього та наступних об’єктів нерухомості.

Новини за темою: "Податок на Google" в Україні: Зеленський підписав закон

Також ним передбачено оподаткування автомобілів середнього класу. Це автомобілі не старші пʼяти років, середня ринкова вартість яких становить 1,3 мільйона гривень (200 мінімальних зарплат). Ставка податку в розрахунку на календарний рік — 25 тисяч гривень за кожен легковий автомобіль.

Законом, до того ж, скасовується пільга для підприємств на сплату податку на землю, дозволяється повертати податок на додану вартість з експорту товарів лише після зарахування виручки на банківський рахунок компанії. Також документ розширює повноваження податкових органів.

Новини за темою: Податкова реформа в Україні: Як хочуть збалансувати бюджетні надходження та чому експерти проти

Як повідомлялося, на засіданні 1 липня Верховна Рада України відхилила низку проєктів постанов про скасування рішень ВР щодо ухвалення законів про податкову амністію. Жодна з постанов не набрала мінімально необхідних 226 голосів.

А от до 1 липня фізичним особам-власникам будинків, квартир та іншої нерухомості повинні були прийти рахунки для сплати податку на нерухоме майно, нарахованого за 2020 рік, тепер у громадян є 60 днів, щоб його сплатити.