Прожитковий мінімум має бути не менше, ніж 40% середньої зарплати, – Качура

Народний депутат Олександр Качура Фото з відкритих джерел

Прожитковий мінімум в Україні має бути не менше, ніж 40% від середньої зарплати. Про це під час спілкування з журналістами у кулуарах парламенту, яке транслював телеканал "Перший Незалежний", заявив народний депутат Олександр Качура. 

"Прожитковий мінімум буде менш ніж на 17%, наскільки відомо, зростати в проєкті бюджету. Я вважаю, що цього недостатньо. І взагалі потрібно методологію прожиткового мінімуму змінювати кардинально, тобто це повинно бути не менше, ніж 40% середньої заробітної плати й плюс 1% щороку", – сказав він. 

За словами народного депутата, в проєкті держбюджету передбачено скорочення видатків на утримання державного апарату, що, на його думку, є позитивною зміною для держави. 

Натомість Олександр Качура наголосив на важливості фінансування Міністерства внутрішніх справ і Національної поліції, оскільки від їх реформування залежить безпека та спокій українців. 

"Для того, щоб розвивати та реформувати Міністерство внутрішніх справ і Національну поліцію – видатки повинні бути хоча б не менше минулих років. Тому що за часів Арсена Авакова видатки збільшувалися щороку, а зараз ми бачимо, що їх скорочують. Тому вони хоча б повинні залишитися на тому рівні, на якому були, щоб люди почували себе у безпеці на вулицях", – зазначив депутат.

Втім, проєкт держбюджету на 2022 рік не передбачає вирішення критичної ситуації з пенсійними виплатами. Олександр Качура повідомив, що всю увагу зосередили на допомозі медичним працівникам, яких потрібно підтримувати у період пандемії. А пенсіонери знову залишилися сам на сам зі своєю проблемою. 

"Давайте будемо чесними, що за ту пенсію, яка передбачена зараз Міністерством соціальної політики неможливо вижити, тобто не кажу навіть прожити, тому це критична насправді історія. Нам треба підтримувати зараз медиків, щоб вони відчували себе захищеними, щоб вони отримували достойні виплати та нормальні середні заробітні плати. Але питання поки з мінімальною достойною пенсією не вирішено і в цьому бюджеті", – сказав він. 

Новини за темою: Медикам у 2022 році підвищать зарплати: Радуцький уточнив, що передбачено проєктом держбюджету

Нагадаємо, раніше ексміністр економіки України Віктор Суслов в ефірі "Першого Незалежного" заявив, що прожитковий мінімум у проєкті Державного бюджету на 2022 рік, запропонованому Кабінетом міністрів, розраховується з політичних мотивів.