Проблема ПФУ не в демографії, а у тіньовій економіці та заниженій зарплаті, – Рева

Ексміністр соціальної політики Андрій Рева Фото з відкритих джерел

За його словами, в Україні 25 млн людей працездатного віку, а в Пенсійний фонд платять внески 10,5 млн

Проблема Пенсійного фонду сьогодні не в демографії, а в тіньовій економіці та в заниженій заробітній платі. В Про це в ефірі "Першого Незалежного" заявив ексміністр соціальної політики Андрій Рева.

"У нас є план зі збору ЄСВ. Минулого року Державна податкова служба недобрала 19 млрд від плану. У нас 25 млн людей працездатного віку, а в Пенсійний фонд платять внески 10,5 млн. 14 млн українців працездатного віку не сплачують ЄСВ. Проблема сьогодні не в демографії, проблема виключно в економічній площині: в тіньовій економіці, в заниженій заробітній платі. І з цих 10 млн, що платять – 4 млн платять із мінімальної зарплати (1320 грн на місяць) і з них 2 млн це підприємці. В IT-секторі 2-4 тис. доларів, які люди отримують на руки в еквіваленті в гривнях і платять 1320 грн при мінімальній пенсій 1854, вони навіть одного пенсіонера не утримують", – сказав він.

Також експерт прокоментував дії влади щодо наповнення Пенсійного фонду.

"Замість того, щоб займатися проблемами наповнення Пенсійного фонду, вони розповідають нам казки про накопичувальну систему, брешуть нахабно і цинічно, і не бажають вирішувати проблему по суті. Ми дійшли до того, що 10,5% по методиці Міжнародної організації праці у нас безробіття – максимальний рівень з 2000 року. Економіка має розвиватися, але цього мало. Тому що крім розвитку світлого сектору економіки є ще тіньова зайнятість", – додав Рева.

Новини за темою: Влада забирає на виплату пенсій додаткові гроші на місцях, непередбачені бюджетом, – Рева

Як повідомлялося раніше Міністерство економіки планує до 2025 року зменшити частку тіньової економіки до 25% ВВП з 30%.

Незабаром буде розроблено трирічний план заходів щодо зменшення тінізації економіки до такого показника.