Попри зубожіння населення, влада свідомо зменшує кількість отримувачів пільг і соцгарантій, - Кушнір

Світлана Кушнір Facebook / Світлана Кушнір

За її словами, більше 200 тисяч сімей з дітьми позбавлені субсидій

Політичний експерт Світлана Кушнір заявила, що влада свідомо зменшує кількість отримувачів пільг і соцгарантій, попри зубожіння населення. Про це йшлося в ефірі "Першого Незалежного".

"Насправді українських громадян, які зубожіли за останній 2021 рік набагато більше, і людей, які потребують зараз допомоги у вигляді житлово-комунальних субсидій на оплату за комірне – набагато більше. Але держава свідомо вже котрий рік зменшує кількість отримувачів цих пільг і соціальних гарантій, просто скидаючи все це на простого громадянина, ти сам виживай, як хочеш", - зазначила експерт.

Також вона нагадала, що у травні місяці цього року відбувається вже автоматичний перерахунок житлово-комунальних субсидій.

"У зв’язку з тим, що Кабінет міністрів змінив інструкцію про надання житлово-комунальних субсидій і у нас там збільшилась мінімальна заробітна плата – більше 200 тисяч сімей з дітьми, а це сім’ї, які дійсно потребують допомоги і підтримки держави, були позбавлені можливості користуватися житлово-комунальними субсидіями. Вони раптом стали всі багатшими.

Окрім того зменшення фінансування на ці видатки, як говорить нам Кабмін, було однією з умов того, щоб в 2021 році МВФ погодив нам такий бюджет. Вони знайшли на кому зекономити – на найбідніших", - наголосила Кушнір.

Новини за темою: У Мінсоцполітики пояснили, за який період враховуються доходи при розрахунку субсидії

Як повідомлялося раніше, особи, які мають заборгованість зі сплати аліментів понад три місяці, не матимуть права на отримання субсидії. Є винятки стосовно осіб, які мають алко- чи наркозалежність, а також до яких застосовуються заходи забезпечення кримінального провадження.