Польща має намір добувати газ в Україні, щоб допомогти стати незалежнішою від РФ

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький Фото з відкритих джерел

У Польщі хочуть, щоб їхня нафтогазова компанія PGNiG розширювала співпрацю з українськими партнерами щодо видобутку газу

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький вважає, що видобутку газу на заході України може допомогти стати незалежнішою від Російської Федерації. Про це він сказав під час спільної пресконференції з главою українського уряду Денисом Шмигалем.

"Ми також хочемо, щоб польська нафтогазова компанія PGNiG розширювала співпрацю з українськими партнерами щодо видобутку газу на заході України, що дасть можливість ставати незалежними від Росії", - заявив Моравецький.

Також Польща підтримує територіальну цілісність України, засуджує Російську Федерацію за її агресивні дії та вітає з успішним проведенням саміту "Кримської платформи".

"Рішення Суду Європейського союзу щодо заборони російській газовидобувній корпорації "Газпром" монополізувати експлуатацію OPAL (газогін, який з'єднує "Північний потік-2" з мережею газогонів Середньої й Західної Європи) допоможе Польщі стати газовим хабом", - додав Моравецький.

Новини за темою: Росія і Німеччина обговорили транзит газу через Україну після 2024 року

Раніше повідомлялося, що газопровід "Північний потік-2" практично закінчений. Проте Україна і Польща можуть відтермінувати запуск проєкту "Газпрому". Як саме, читайте у матеріалі "Північний потік-2": Україна і Польща завдають удару у відповідь".