"Північний потік-2" не запрацює до березня 2022 року, - Держдеп США

Фото з відкритих джерел

Там також заявили, що якщо Росія має запаси газу для цього трубопроводу, то вона повинна збільшити постачання в Європу за існуючими маршрутами.

Сертифікація Німеччиною і Єврокомісією газопроводу "Північний потік-2" може затягнутися до березня 2022 року. Про це заявив старший радник Держдепу США Амос Хохштейн.

За його словами, схвалення Німеччиною та Європейською комісією "Північного потоку-2" може затягнутися до березня наступного року. Тому, зазначив Хохштейн, якщо Росія заявляє, що може швидко збільшити постачання газу в Європу через цей трубопровід, то вона повинна зробити це зараз через існуючі маршрути.

"Ви не можете мати і те і інше", - цитує Хохштейна Reuters.

Він також підкреслив, що президент Росії Володимир Путін наближається до того, щоб використовувати газ як політичну зброю.

"Якщо у Росії дійсно є газ для постачання, а вона вважає за краще не робити цього, і це відбудеться тільки в тому випадку, якщо Європа погодиться з іншими вимогами, які абсолютно не пов'язані", - додав представник Держдепу.

При цьому Хохштейн зазначив, що США не змінили негативного ставлення до "Північного потоку-2", але перейшли від спроб протидіяти будівництву газопроводу до нівелювання негативних наслідків його введення в експлуатацію.

Новини за темою: У Міненерго не виключають запуск "Північного потоку-2" до сертифікації

Раніше повідомлялося, що станом на понеділок, 18 жовтня, процедура щодо заповнення газом першої нитки газопроводу "Північний потік-2" завершена. Тиску достатньо для початку поставок.