Підвищення цін у Європі призведе до автоматичного підвищення тарифів в Україні, – експерт

Дмитро Марунич

genplanua.com

За його словами, в цьому контексті Україні було б доцільно мати прямі контракти з "Газпромом"

Зростання цін в Європі автоматично відбиватиметься на підвищенні тарифів в Україні. Про це заявив співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич в ефірі "Першого Незалежного".

"Оскільки Україна за імпортним паритетом прив'язана до цін на європейських біржах на газ, то зростання цін в Європі автоматично призводить до зростання цін на українській біржі. Тут все достатньо просто. Ми купуємо газ по реверсу, відповідно, якщо в Європі буде дефіцит, тоді це може відбитися на постачанні українським споживачам, оскільки прямих контрактів із "Газпромом" у нас немає. А в цьому контексті доцільно було б їх мати", – сказав він.

Також Марунич прокоментував ситуацію з нестачею коштів на виплату субсидій.

"Із субсидіями все досить просто – до кінця року Кабмін повинен буде внести в парламент пропозицію щодо зміни бюджету, а парламент повинен проголосувати. Там не вистачає не менше 10 млрд грн, можливо, за фактом, і більше. Чиновники не раз заявляли, що на жовтень-листопад грошей в бюджеті просто немає. Очевидно, потрібно взяти з інших джерел, які є в бюджеті", – додав експерт.

Новини за темою: Із територіальних громад зроблять цапів-відбувайлів: Експерт спрогнозував подальший розвиток питання завищених тарифів в Україні

Як повідомлялося раніше, в Європі, на тлі низьких запасів палива в сховищах, ціна на газ досягла 772,5 долара за тисячу кубометрів. Згідно з даними ICE, ціна жовтневого ф'ючерсу на хабі TTF в Нідерландах майже досягла 772,5 долара за тисячу кубометрів або 63,205 євро за МВт⋅год.