Підемо в арбітраж: Шмигаль пригрозив "Газпрому" у разі відмови щодо транзиту газу

Денис Шмигаль Урядовий портал

Контракт на транзит газу до Європи діє до 2024 року

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна готова подавати позов до Стокгольмського арбітражу проти Росії за відмову від транзиту газу через територію нашої країни. Про це очільник Кабміну розповів у коментарі "РБК-Україна". 

Як зазначається, умови договору передбачають, що Росія повинна прокачувати не менше 40 млрд кубометрів на рік через українську ГТС, а платежі за транзит обов'язкові, навіть якщо газ фізично не буде йти.

За словами Шмигаля, якщо російська сторона не буде виконувати контракт з Україною, то "ми знову підемо в арбітраж і знову будемо перемагати".

Новини за темою: Україна порахувала, скільки втратить від зупинки транзиту газу з Росії

За інформацією джерела видання в "Нафтогазі", сума нового позову становитиме 7,2 млрд доларів.

Також українська компанія зможе повернутися до відкликаних раніше претензій до РФ на 12,2 млрд доларів. Окрім цього, поставки газу в обхід України будуть загрожувати санкціями вже не тільки оператору "Північного потоку-2", а й кінцевим споживачам.

Новини за темою: У Кремлі кажуть, що не будуть відмовлятись від транзиту газу через Україну

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Сполучені Штати Америки та Німеччина у зв'язку фактичним завершенням будівництва газопроводу "Північний потік-2" обговорюють можливі компенсації Україні.

Зокрема, йдеться про відшкодування, оскільки Київ може втратити транзит газу з Росії до Європи.