Перша країна у світі легалізувала біткоїни як платіжний засіб

Фото з відкритих джерел

Таке рішення ухвалили попри застороги, що такий крок може вплинути на мільярдну програму Сальвадору з Міжнародним валютним фондом

Сальвадор став першою у світі країною, що узаконила використання криптовалюти біткоїн як платіжного засобу. Про це повідомляє Reuters.

У Конгресі закон підтримали 63 з 84 можливих голоси, попри застороги, що такий крок може вплинути на мільярдну програму Сальвадору з Міжнародним валютним фондом.

Легалізувати криптовалюту запропонував президент Сальвадору Наїб Букеле. Він вважає, що такий крок допоможе громадянам країни, що живуть за її межами, здійснювати перекази своїм родинам.

Основною валютою Сальвадору є долар, а економіка країни чимало залежить від переказів працівників з-за кордону. Так, у 2019 році вони становили п’яту частину ВВП, або 6 мільярдів доларів – це одне з найбільших співвідношень у світі.

Букеле наголосив, що використання біткоїну не спричинятиме жодних ризиків для користувачів. Закон набуде чинності за 90 днів.

За словами президента країни, держава гарантуватиме конвертацію криптовалюти у точну суму у доларах на момент кожної транзакції.

Новини за темою: Біткоїн впав майже на 3 тисячі доларів: Ймовірно через меми Ілона Маска

Раніше повідомлялося, що вартість біткоїна вперше майже за три місяці впала нижче 45 тисяч доларів після того, як засновник виробника електромобілів Tesla Ілон Маск не виключив ймовірності того, що компанія може продати або вже продала свої біткоїн-активи.