Новини » Економіка Читать эту новость на русском

Пережити зиму буде важко: Експерт пояснив, чим страшне зниження напруги у мережі

Валерій Пустовойтенко
Прем’єр-міністр України 1997-1999 рр. Валерій Пустовойтенко Перший Незалежний

Віялові відключення не зможуть задовольнити наших громадян

Пережити зиму в Україні буде важко. Про це заявив прем’єр-міністр України 1997-99 рр. Валерій Пустовойтенко.

"Сьогодні почали вже заключати договори по 1300 доларів за 1000 м кубічних газу. Ми перевели котельні на газ, тому що потрібно зберегти вугілля. Все життя скільки є енергетика – навпаки, зберігали газ і використовували вугілля. А ми дійшли до того, що у нас ні вугілля, ні газу абсолютно немає. Це просто катастрофа, тому пережити зиму буде дуже тяжко", – наголосив він.

Пустовойтенко заявив, що віялові відключення не зможуть задовольнити наших громадян.

"Крім того, щоб ви знали, вже є типовий договір між обленерго, припустимо, Київської області, і споживачами – вони мають право поставляти вже електроенергію не 220 Вт, а на 10% менше. А це вже небезпека для нашої енергетичної системи, це небезпека для тих приладів, для громадян, які використовують їх у своєму побуті. І мене колись вчив міністр енергетики України Олексій Шебестов, що 205 Вт, коли напруга мережі – це вже катастрофа для енергетичної системи нашої держави. Дожитись до того, що брати електроенергію в Білорусії, ну, коли це було?! Ми навпаки її поставляли. Поруч знаходиться Рівненська атомна станція, 4 блоки – ми експортували електроенергію, а зараз беремо", – підкреслив колишній прем’єр-міністр.

Він також додав, що це просто сором для нашої держави.

Новини за темою: Імовірна нестача енергоресурсів та віялові відключення електроенергії: Чи вистачить Україні газу та вугілля для холодної зими

Нагадаємо, 2 листопада стало відомо, що Білорусь відновила постачання електроенергії в Україну в рамках Договору про надання аварійної допомоги. Постачання здійснюються за запитом української сторони.