Новий транш від МВФ хочуть обговорити у вересні під час візиту фонду

Фото з відкритих джерел

Питання про надання чергового траншу буде винесено на засідання Ради директорів

Україна порушить питання можливість отримання нових коштів від Міжнародного валютного фонду (МВФ) під час візиту місії фонду до Києва. Про це повідомив радник президента з економічних питань Олег Устенко в ефірі телеканалу "Дом".

"Наш парламент планує проголосувати два досить важливі законопроєкти, один із яких посилює незалежність Національного банку, що так необхідно для країни, де політичні дискусії часом зашкалюють. Другий закон, який має бути проголосований у Верховній Раді, стосується посилення нашої антикорупційної архітектури", - сказав він у контексті зобов'язань України.

Він підкреслив, що питання про надання чергового траншу буде винесено на засідання Ради директорів, окрім цього очікується макро до 14 вересня.

Новини за темою: Уряд хоче направити частку коштів від МВФ на соціальні виплати

Нагадаємо, раніше МВФ затвердив виділення СПЗ (спеціальних прав запозичення) на 650 млрд доларів, з яких Україна отримає понад 2,7 млрд доларів. Це найбільший розподіл СПЗ в історії МВФ і вакцина для світової економіки під час безпрецедентної кризи.

Україна може витратити 2,7 млрд доларів, отриманих від фонду, в результаті розподілу спеціальних прав запозичень двома способами