Новий очільник НБУ планує переглянути ефективність "кредитних канікул"

Голова Нацбанку Кирило Шевченко Сайт Кирила Шевченка

Також Шевченко хоче продовжувати зниження облікової ставки

Новопризначений голова Національного банку Кирило Шевченко заявив про наміри  продовжувати політику зниження облікової ставки, а також про необхідність переглянути програму "кредитних канікул". Про це він розповів під час офіційного представлення на посту президентом України Володимиром Зеленським, повідомляє "Укрінформ".

"НБУ має продовжувати політику зниження облікової ставки, яка приведе до здешевлення кредитів для кінцевих споживачів. Треба переглянути ефективність "кредитних канікул", адже в умовах збільшення неплатежів за кредитами у банків зв'язані руки в частині видачі більшої частини доступних кредитів", - сказав Шевченко і додав, що це дозволить підприємствам реального сектору отримати кредитну підтримку.

Новини за темою: Новий глава НБУ: Оцінки і прогнози експертів

За словами голови НБУ, потрібно допомогти збалансувати портфелі банків. Зокрема, з одного боку необхідно посилити роботу зі зниження частки проблемних кредитів у системі та покращення кредитних портфелів банків, з іншого – обмежити використання довгострокових цінних паперів, які банки купують, використовуючи вільну ліквідність замість кредитування підприємств.

Новини за темою: Десятки рахунків, мільйонна зарплата і квартира у Києві: Що задекларував новий голова НБУ

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський офіційно представив Кирила Шевченка на посту голови Національного банку і заявив, що новий очільник НБУ є "саме тим професіоналом, якого потребує і НБУ, і економіка, і вся Україна".