Нові тарифи на електроенергію для населення: Скільки платитимемо з 1 жовтня

 тариф на електроенергію
Фото з відкритих джерел

Ціна електроенергії буде знижена для 80% побутових споживачів і складе 1,44 грн/кВт⋅год за умови споживання до 250 кВт⋅год

Міністерство енергетики затвердило договори купівлі-продажу електроенергії в рамках нової моделі спецзобов'язань, яка змінює тарифи на електричну енергію для населення з 1 жовтня. Про це повідомляє пресслужба відомства.

"Введення нової, фінансової, моделі ПСО забезпечить реалізацію ініціативи президента України Володимира Зеленського щодо зниження тарифів на електроенергію для населення. Нагадаємо, з 1 жовтня ціна електроенергії буде знижена для 80% побутових споживачів і складе 1,44 грн/кВт⋅год за умови споживання до 250 кВт⋅год", – йдеться в публікації.

Як зазначається, що перший заступник міністра енергетики Юрій Власенко провів засідання аукціонного комітету з продажу електричної енергії за двосторонніми договорами.

Новини за темою: Тариф на електроенергію для українців має поступово зростати, - Світовий банк

В ході засідання були затверджені зразкові договори купівлі-продажу електричної енергії між НАЕК "Енергоатом" і постачальником універсальних послуг, а також між НАЕК "Енергоатом" і оператором систем розподілу – для компенсації технологічних витрат електричної енергії на розподіл.

Відомо, що у договорах прописано порядок купівлі-продажу електричної енергії, дії сторін у разі тимчасового зупинення або зменшення продажу електричної енергії тощо.

"Це остаточний етап нормативної підготовки до запуску фінансової моделі ПСО з 1 жовтня цього року. Ми погодили деталі нових договорів купівлі-продажу з НАЕК "Енергоатом", постачальниками універсальних послуг та ОСР, щоб забезпечити стабільне і надійне електропостачання населення в умовах роботи нового механізму ПСО", – наголосив Юрій Власенко.

Новини за темою: Зростання ціни на електроенергію в Україні стримували штучно, щоб зберегти рейтинг влади, – Логозяк

Як повідомлялося раніше, 11 серпня 2021 року Кабінет міністрів ухвалив постанову, згідно з якою тариф на електроенергію для населення знижується до 1,44 грн за кіловат-годину, якщо домогосподарства споживають менше ніж 250 кіловат-годин на місяць.