Не всі ТКЕ уклали контракти: Експерт пояснив, чому для деяких українців опалювальний сезон може не розпочатися

Віктор Скаршевський Фото з відкритих джерел

За його словами, транзиту газу в Україні дуже мало – 40 млрд кубометрів, це 15-20% завантаження всіх газотранспортних систем

Внаслідок зниження видобутку газу та зменшення укладених угод ТКЕ, початок нового опалювального сезону під загрозою. Про це в ефірі "Першого Незалежного" заявив експерт з економіки Віктор Скаршевський.

"В остаточному підсумку, що ми маємо на виході, що "Укргазвидобування" знизила обсяги видобутку газу, замість 20 млрд кубометрів, що були заплановані на 2020 рік – видобули 13,5 млрд. Видобуток падає, для людей тарифи зросли, а особливо зросли ціни на газ для теплокомуненерго. І тепер ми будемо переплачувати, на жаль, ще більше. В цей опалювальний сезон тільки 70% теплокомуненерго уклали контракти з "Нафтогазом" на постачання газу. Це означає, що 30%, які зараз не уклали, не те щоб високі ціни, а чи буде тепло в принципі, особливо в об'єктах соціальної сфери: дитячі садки, школи та і населення в тому числі. У нас транзиту практично дуже мало – 40 млрд кубометрів, це 15-20% завантаження всіх газотранспортних систем. Газотранспортну систему необхідно модернізувати, перебудовувати під низький тиск, і цього не було зроблено взагалі. Нічого не було зроблено для того, щоб ми почали жити в нових реаліях і при низьких тарифах", – сказав він.

Новини за темою: Підключення за передоплатою: Експерт назвала, чим цей опалювальний сезон відрізняється від попередніх

Як повідомлялося раніше, старт опалювального сезону у 24 населених пунктах України був під загрозою через борги ТКЕ. Натомість 10 підприємств ТКЕ встигли підготуватись до опалювального сезону, кількість критичних боржників знизилась з 47 до 38.