НБУ: Україна може отримати від МВФ додаткові $2,7 млрд у межах допемісії СПЗ

Голова Нацбанку Кирило Шевченко Сайт Кирила Шевченка

Це питання планують обговорити на весняних зборах

Пропорційно своїй квоті в Міжнародному валютному фонді Україна може отримати понад 2,7 млрд у доларовому еквіваленті в межах нової ініціативи МВФ про додаткову емісію спеціальних прав запозичення (СПЗ). Про це заявив керівник НБУ Кирило Шевченко в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна". 

"Ми сподіваємося, що Україна зможе отримати додаткове фінансування в межах цієї ініціативи... Минулого разу Фонд робив таку операцію у 2009 році. Це була реакція на кризу. Така ініціатива МВФ для України може стати позитивним фактором", - розповів Шевченко і додав, що конкретніша цифра буде залежати від курсу валют, що входять у кошик СПЗ.

Новини за темою: Населення України скоротиться на 1 млн осіб: Прогноз МВФ

За словами керівника Нацбанку, мета нової ініціативи МВФ - забезпечити додаткову ліквідність світової економічної системи через поповнення міжнародних резервів держав-членів Фонду, а її оголошений загальний обсяг - $650 млрд.

Як зазначив Шевченко, це питання будуть обговорювати на весняних зборах, але, щоб реалізувати цю ініціативу, спочатку її повинна затвердити Виконавча рада МВФ, а тоді Рада керуючих.

Новини за темою: У МВФ скептично ставляться до ідеї податкових амністій у цілому

Нагадаємо, голова Національного банку Кирило Шевченко вважає, що з огляду на більш тривалий процес переговорів Україна може розраховувати на два транші від Міжнародного валютного фонду.