НБУ посилить вимоги до незабезпечених споживчих кредитів

Національний банк України Радіо Свобода

Підвищення ваги ризику відбудеться у два етапи: з 1 липня 2021 року, та з 1 січня 2022 року

У Національному банку України заявили, що підвищать ваги ризику для незабезпечених споживчих кредитів банків до 150%. Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Як зазначається, підвищення відбудеться у два етапи:

  • до 125% – з 1 липня 2021 року;
  • до 150% – з 1 січня 2022 року.

"Таке підвищення сприятиме створенню банками належного запасу капіталу для покриття неочікуваних втрат від погіршення якості портфеля споживчих незабезпечених кредитів. Адже якість цього портфеля дуже залежить від зміни макроекономічних умов, а ця особливість може недооцінюватися банками під час визначення очікуваних збитків за такими кредитами", - пояснили в НБУ.

У банку додали, що запровадження підвищених ваг ризику збільшить стійкість банків до потенційних кризових явищ, захистить сектор від накопичення системних ризиків, що сприятиме збереженню фінансової стабільності.

"Водночас сегмент споживчого кредитування й надалі залишатиметься привабливим для банків, проте їх кредитна політика стане зваженішою", - роз'яснили у відомстві.

У регуляторі нагадали, що поточні ваги ризику споживчих кредитів на рівні 100% та мінімальні вимоги достатності регулятивного капіталу 10% означають, що на кожні 10 грн кредиту банк має тримати 1 грн капіталу. 

Підвищення ваг ризику до 125% вимагає від банків, активних у сегменті споживчого кредитування, тримати вже 1,25 грн капіталу, а підвищення ваги до 150% вимагатиме від банків тримати 1,5 грн капіталу.

Новини за темою: Мікрокредитування в Україні: Що змінилося після 1 січня

Нагадаємо, раніше перша заступниця голови Національного банку України Катерина Рожкова повідомляла, що НБУ у 2021 році планує знизити ставки за кредитами в країни. За її словами, відсоток на депозит за ставкою за рік має зменшитися вдвічі.