НБУ домовився з Visa та Mastercard про зниження міжбанківських комісій

Картки Visa та Mastercard Фото з відкритих джерел

З 1 липня 2021 року комісія має становити не більше 1,20%

Національний банк Україна підписав Меморандум з міжнародними платіжними системами Visa та Mastercard, який передбачає поступове зниження комісії інтерчейндж, які банки сплачують один одному при розрахунках клієнтів у торгових мережах. Про це повідомив заступник голови НБУ Олексій Шабан, передає пресслужба Нацбанку.

За його словами, був узгоджений підхід щодо поступового зниження граничного розміру ставок внутрішньодержавних міжбанківських комісій (інтерчейндж).

"Досягнутий компроміс ми вважаємо збалансованим і виваженим. Таке рішення сприятиме зниженню вартості безготівкових операцій та захисту інтересів українців - користувачів платіжних карток, а також - розвитку конкуренції та розширенню можливостей для появи на платіжному ринку нових інструментів безготівкових розрахунків", - зазначив Шабан.

Для цього компанії Visa та Mastercard звернулися до Антимонопольного комітету України із заявою щодо надання дозволу на узгоджені дії. Після отримання відповідного дозволу вони розпочнуть поступове зниження граничних розмірів ставок комісії інтерчейндж, зокрема комісії мають становити:

  • з 1 липня 2021 року - не більше 1,20%;
  • з 1 липня 2022 року - не більше 1,00%;
  • з 1 липня 2023 року - не більше 0,90%.

Новини за темою: Платіжні системи та банки погодилися поступово знизити комісії, - НБУ

Нагадаємо, раніше голова Національного банку України Кирило Шевченко заявив, що НБУ виступає проти адміністративного регулювання комісій при торгових операціях. За його словами, таке втручання може нести загрозу