Нацкомісія відреагувала на інформацію про підвищення тарифів на розподіл газу

Газ
pixabay.com

Гіпотетичне корегування тарифів на розподіл природного газу на 2022 рік в середньому по Україні не має перевищувати рамки інфляції

Жодних рішень про підвищення тарифів на розподіл природного газу не приймалось, а гіпотетичне корегування тарифів на розподіл природного газу на 2022 рік в середньому по Україні не має перевищувати рамки інфляції. Про це повідомляє Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) у Facebook.

"Повідомлення про підвищення тарифів на розподіл природного газу, які тиражуються у засобах масової інформації, не відповідають дійсності. Згідно з чинним законодавством, тарифи на послуги розподілу природного газу на наступний рік затверджуються НКРЕКП щорічно, як правило – у грудні попереднього року. Тож жодних рішень про затвердження таких тарифів на наступний рік не ухвалювалось", - йдеться у повідомленні.

У комісії підкреслили, що наміри окремих операторів газорозподільних мереж (облгазів) надзвичайно суттєво підвищити тарифи на розподіл природного газу не означають, що такі наміри можуть бути реалізовані. Водночас гіпотетичне корегування тарифів на розподіл на 2022 рік в середньому по Україні не має перевищувати рамки інфляційних процесів.

"НКРЕКП затверджує не бажані тарифи і не наміри окремих компаній, а виключно економічно обґрунтовані тарифи, які відповідають інтересам усіх учасників ринку природного газу, а головне – інтересам споживачів", - наголошують у регуляторі.

Зазначається, що НКРЕКП ретельно перевірить обґрунтованість усіх проєктів розрахунків, наданих облгазами. У попередні роки тарифи на розподіл природного газу затверджувалися у розмірах значно нижчих, ніж попередньо розраховані операторами газорозподільчих мереж. Регулятор не має сумніву, що так буде і цього року.

"Оприлюднені наміри операторів газорозподільчих мереж (облгазів) свідчать лише про те, що НКРЕКП змушена буде особливо уважно проаналізувати їх на предмет маніпуляцій, щоб рішення регулятора було виключно обґрунтованим", - додали в комісії.

Новини за темою: Вітренко сподівається на зниження цін на газ навесні наступного року

Раніше повідомлялося, що газорозподільні компанії пропонують з січня 2022 року підняти ціни на послугу з розподілу гази від 30% до більш ніж в 4 рази