Національний банк України зберіг облікову ставку на рівні 7,5%

Національний банк України Радіо Свобода

Регулятор починає поступове згортання антикризових монетарних інструментів, що посилить ефект попередніх підвищень облікової ставки

Правління Національного банку ухвалило рішення зберегти облікову ставку на рівні 7,5% річних. Про це повідомляється на сайті установи.

За словами голови НБУ Кирила Шевченка на пресбрифінгу щодо рішень правління НБУ з монетарної політики, регулятор починає поступове згортання антикризових монетарних інструментів, що посилить ефект попередніх підвищень облікової ставки та сприятиме сповільненню інфляції.

Зазначається, що інфляція у травні прискорилася вище за прогноз НБУ насамперед через подорожчання окремих високоволатильних компонентів споживчого набору під впливом переважно короткострокових факторів.

НБУ очікує на сповільнення інфляції восени через поступове вичерпання ефекту низької бази порівняння, кращі врожаї та стабілізуючий вплив монетарної політики.

Також у Нацбанку повідомили, що надалі готові підвищувати облікову ставку, якщо з’явиться загроза для досягнення інфляційної цілі 5% у 2022 році.

Новини за темою: НБУ підвищив облікову ставку до 7,5% річних: Прогноз інфляції погіршено до 8%

Нагадаємо, раніше ми писали, що банкіри очікують від НБУ підвищення облікової ставки мінімум до 7%. Експерт вважає, що НБУ може продовжити цикл підвищення ставок для того, щоб повернути інфляцію в цільовий діапазон (5% + -1 п.п.).