Накопичувальна пенсія в Україні: У Мінсоцполітики пояснили, що буде з податками

Фото з відкритих джерел

Громадяни зможуть самостійно обирати перевірені регуляторами фонди та банки

Після запровадження накопичувальної пенсії в Україні не передбачається підвищення податків, а йдеться про перерозподіл єдиного соціального внеску та податку на доходи фізичних осіб. Про це розповіла міністр соціальної політики Марина Лазебна, повідомляє пресслужба відомства

За її словами, участь у системі братимуть офіційно працюючі люди, застраховані особи, зокрема особи, які отримують різні види допомоги та грошового забезпечення від держави (особи, що знаходяться у відпустці по догляду за дитиною до осягнення трьох років або доглядають непрацездатних родичів, батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу та інші).

Водночас фізичні особи-підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, члени фермерського господарства братимуть участь на добровільній основі.

"Є чітка позиція Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, що при запровадженні системи податки ні на бізнес, ні на людей не зростуть. Передбачається, що роботодавці сплачуватимуть 2% внесків за рахунок відповідного зменшення ставки ЄСВ, а працівники – 2% за рахунок зменшення ставки ПДФО. Фактично, пропонується частину податків, які сплачуються зараз, передати у власність людині", - розповіла Лазебна.

Новини за темою: Перехід на отримання пенсій із готівкової форми на карткову буде поступовим, - КМУ

Окрім цього, вона зауважила, що обговорюється можливість на старті зробити внески, коли 1% роботодавець сплачуватиме людині за рахунок зниження ЄСВ, а ще 1% держава напряму сплачуватиме на рахунок людини з бюджету.

Як зазначається, людина сама обиратиме пенсійний фонд або банк, в якому хоче зберігати свої накопичення. Однак йдеться про перелік банків та фондів, які попередньо додатково перевірять регулятори НКЦПФР та НБУ за цілою низкою критеріїв, та до щоденної діяльності яких виписані підвищені вимоги.

Передбачається, що обрати фонд або банк людина зможе через "єдине вікно" на базі Єдиного соціального реєстру у будь-який зручний спосіб: за допомогою мобільного застосунку чи в особистому кабінеті вебпорталу, через ЦНАП, вебпортал "Дія" чи під час особистого звернення.

Новини за темою: ФОПи можуть розраховувати тільки на мінімальну пенсію, - Лазебна

"Учасник у щоденному режимі зможе контролювати стан своїх пенсійних накопичень на індивідуальному пенсійному рахунку, у будь-який час перевести свої пенсійні кошти до іншого фонду або банку без жодних штрафних санкцій, а в окремих випадках – скористатись пенсійними накопиченнями до досягнення пенсійного віку. Наприклад, у разі критичного захворювання учасника чи членів його сім’ї, настання інвалідності. Також достроково можна забрати кошти при виїзді на постійне місце проживання за кордон", - пояснила очільниця Мінсоцполітики.

Коли людина досягає пенсійного віку, то вона зможе обрати собі вид пенсійної виплати з декількох видів довічних виплат, виплат на встановлений строк. У разі смерті учасника пенсійні кошти отримають його спадкоємці, як і будь-яке інше майно.

Новини за темою: Мільйони українців користуються послугами недержавних пенсійних фондів, - Лазебна

Нагадаємо, раніше міністр соціальної політики Марина Лазебна анонсувала, що вже цього липня українцям перерахують пенсії за двома програмами.