Накопичення пенсій "за Третьяковою": Збереження коштів не гарантоване, – експерт

пенсії 2021
Фото з відкритих джерел

Ініціативу нардепки від "Слуги народу" називають "аферистичною", наголосила Наталія Землянська

Законопроєкт народної депутатки від партії "Слуга народу" Галини Третьякової про накопичувальну пенсійну систему називають "аферистичним".

Про це під час спільного ефіру трьох телеканалів – ZIK, NewsOne і "112 Україна" – заявила експерт з трудових відносин, міграції та профспілкового руху Наталія Землянська.

Гостя студії зауважила, що вже не є таємницею те, що народна депутатка від партії "Слуга народу" Галина Третьякова має мету – провести накопичувальну пенсійну систему, забрати Пенсійний фонд і все це передати у приватні руки. Ідеться про страхові компанії, недержавні пенсійні фонди.

"У нас уже, у профспілках, цей законопроєкт називають аферистичним. До речі, альтернативні законопроєкти рубаються нанівець на Комітету із соціальної політики, той же альтернативний законопроєкт Королевської. Вони попри все намагатимуться протягнути цю обов'язкову накопичувальну реформу, коли у приватні руки за відсутності фондового ринку в Україні ми будемо обов'язково сплачувати від своєї зарплати відсотки. Зараз ідуть питання щодо кількості і тому подібне. Ніхто не буде гарантувати збереження цих коштів, по-перше. Ніхто не буде гарантувати при наших курсових коливання, що, коли я вийду на пенсію, що я за ці гроші щось зможу купити", – застерегла Наталія Землянська.

Новини за темою: Накопичувальна система не вирішує питань нинішніх і майбутніх пенсіонерів, – Розенко

Як повідомляли, Міністерство соціальної політики сподівається на ухвалення законопроєктів №4408 і №2683, які передбачають впровадження другого, накопичувального, рівня пенсійної системи для працівників шкідливих, великих підприємств з 2022 року, а з 2023-го – для всіх.

Нагадаємо, 2 лютого 2021 року президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про введення персональних санкцій проти депутата від ОПЗЖ Тараса Козака. Зокрема, йдеться і про анулювання ліцензій на мовлення належних йому телеканалів "112 Україна", NewsOne, ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років.

Телеканали, своєю чергою, розцінюють введення санкцій як політичну розправу над неугодними ЗМІ.

Відзначимо, що онлайн-трансляцію "112 Україна", NewsOne і ZIK після блокування можна дивитися ТУТ.

Крім того, сайти телеканалів перейшли на нові домени, оскільки старі у них незаконно забрали. Новини ZIK можна читати за адресою – zikua.tv, "112 Україна" – на 112ua.tv, а NewsOne – на newsoneua.tv.