"Нафтогаз" запевняє, що у сховищах України вистачить газу на опалювальний сезон

Голова правління НАК "Нафтогаз" України Юрій Вітренко

Facebook/Юрій Вітренко

Зараз у сховищах майже 19 млрд кубометрів газу

Глава "Нафтогазу" Юрій Вітренко заявив, що газу, який Україна накопичила у підземних сховищах, вистачить для проходження опалювального сезону. Про це він розповів в інтервʼю "Інтерфакс-Україна".

"Зараз у сховищах майже 19 млрд кубометрів газу. Ми розуміємо, що 10—15% відсотків з цих обсягів належать нерезидентам і можуть бути вивезені в Європу, але можуть бути продані й тут, якщо ціни на нашому ринку будуть не нижчими за європейські. Утім навіть без цих обсягів має вистачити газу для нормального проходження опалювального сезону", — сказав Вітренко.

Новини за темою: В Офісі президента заявили, що газу цілком достатньо для опалювального сезону

Він пояснив, що населення споживає на 0,5—1 млрд кубометрів більше газу, ніж Україна наразі видобуває.

Тобто "Укргазвидобування" забезпечує видобуток близько 12,7—12,8 млрд кубометрів газу, а населення споживає приблизно 13,4—13,6 млрд залежно від температури повітря.

Він наголосив, що наразі "Нафтогаз" зафіксував ціну блакитного палива на опалювальний сезон для населення (7,96 грн за кубометр без транспортування) та бюджетних організацій (13,7 грн за кубометр без ПДВ та транспортування).

За словами Вітренка, перехід постачальників газу для населення у балансуючу групу НАК допоможе уникнути перепродажу дешевшого газу для промисловості замість побутових споживачів.

Новини за темою: Старт опалювального сезону відкладається? Чому в деяких областях України оголосили НС

Нагадаємо, раніше ми писали, що Державна компанія НАК "Нафтогаз" підвищила місячний тариф на газ у жовтні на 4,56 гривні порівняно з ціною у вересні. Місячний жовтневий тариф від "Нафтогазу" у жовтні буде на рівні 16,56 гривні за кубометр газу.