"Нафтогаз" встановив місячний тариф на газ на рівні 11,94 грн/куб. м

Фото з відкритих джерел

Така вартість на 50% вище, ніж тариф "Фіксований" (7,96 грн/куб. м), який діє протягом року

Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" оприлюднила місячний тариф на газ для населення у червні 2021 року на рівні 11,94 грн/куб. м. Це на 50% вище, ніж тариф "Фіксований" (7,96 грн/куб. м), який діє протягом року. Про це повідомляє пресслужба компанії.

"Наголошуємо, підключення до тарифного плану "Місячний" відбувається лише за бажанням клієнта. За замовчуванням усі клієнти ГК "Нафтогаз України" обслуговуються за річним тарифним планом "Фіксований", - йдеться у повідомленні.

Також у компанії нагадали, що ціна на газ у тарифному плані "Місячний" обумовлена ситуацією на європейському ринку, де ціни на газ є одними з найвищих за останні 4-5 років і станом на початок червня продовжували зростати.

"Ціни на газ в Україні завжди корелюються з цінами на європейських хабах, оскільки наша країна інтегрована в європейський газовий ринок з 2015 року. Україна імпортує 30% від загальних обсягів споживання, тому ціни на газ формуються, виходячи з динаміки цін на європейських торгових майданчиках. У середньому на початок червня ціни на газ у Європі сягали 25,9 євро/МВт⋅год, що трохи більше ніж 270 доларів за тисячу кубометрів", - додали в пресслужбі.

Новини за темою: Додатковий платіж за газ: Як може змінитися вартість блакитного палива в Україні

Нагадаємо, раніше директор з інтегрованих комунікацій НАК "Нафтогаз України" Максим Білявський заявляв, що скасування покладання спеціальних обов’язків для підприємств теплокомуненерго не призведе до підвищення газових тарифів.