На державних ТЕС закінчилося вугілля: Україна відновлює імпорт електроенергії з Білорусі

електроенергія
Фото з відкритих джерел

Імпорт почнеться з 1 листопада

З 1 листопада Україна відновить імпорт електричної енергії з Білорусі через дефіцит вугілля на державних ТЕС. Про це повідомляє "РБК-Україна" з посиланням на підсумки аукціону "Укренерго" на право імпортувати електроенергію в листопаді, на якому відповідні потужності викупила державна компанія "Енергоатом".

"Укренерго" на право імпортувати електроенергію в листопаді, на якому відповідні потужності викупила державна компанія "Енергоатом".

НАЕК "Енергоатом" викупив перетин для імпорту з Білорусі в листопаді потужністю 885 з 900 доступних МВТ. Ще 15 МВт придбало ТОВ "Електро Ком'юніті".

Новини за темою: Нові тарифи на електроенергію для населення: Скільки платитимемо з 1 жовтня

Нагадаємо, що раніше Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, продовжила заборону на імпорт електроенергії з Росії та Білорусі до 1 листопада.

Зокрема у період з 26 травня по 23 вересня до Комісії не надходили звернення стосовно необхідності відновити імпорт електроенергії.

Окрім цього, з 1 жовтня, набуло чинності рішення Кабінету Міністрів про зниження тарифу на електроенергію для населення, яке споживає до 250 кВт⋅год. в місяць, до 1,44 грн за кіловат. До кінця опалювального сезону тарифи будуть незмінними.