МОЗ витратило на COVID-вакцинацію в Україні вже майже 8 мільярдів гривень

Фото з відкритих джерел

З цих коштів 7,8 млрд грн сплачено за закупівлю вакцини, 41 млн грн – шприців, 3,8 млн грн – розчину та 18 млн грн – контейнерів для збору медичних відходів

Міністерство охорони здоров’я вже витратило на вакцинацію 7,9 млрд грн, ще 2,6 млрд грн залишаються невикористаними. Про це заявив голова Рахункової палати Валерій Пацкан, коментуючи ситуацію з використанням коштів на закупівлю вакцин проти COVID-19.
 
"До кінця червня МОЗ має використати 10,5 млрд грн на закупівлю вакцини від COVID-19. На сьогодні за бюджетною програмою уже сплачено 7,9 млрд грн, з яких 1,1 млрд грн на початку червня", – зазначив чиновник.

Він наголосив, що з цих коштів 7,8 млрд грн сплачено за закупівлю вакцини, 41 млн грн – шприців, 3,8 млн грн – розчину та на 18 млн грн – контейнерів для збору медичних відходів.

Пацкан додав, що за залишені кошти планується закупити 38 млн доз вакцин. Середня вартість однієї з усіма витратними матеріалами, закладена в бюджеті, – майже 276 грн.

"Так само мають бути зміни і у використанні бюджетних коштів, передбачених на закупівлю вакцини. І важливо, щоб кошти витрачалися ефективно. Адже йдеться про життя та здоров'я українців", – сказав очільник Рахункової палати.

Він також підкреслив, що останніми тижнями намітилася позитивна динаміка у вакцинуванні населення.

Новини за темою: Вакцинація від COVID-19: Які країни визнають українські сертифікати та коли Європа відкриє кордони

Нагадаємо, за вихідні, 12-13 червня, у центрах масової вакцинації проти COVID-19 щепили 31 305 людей. Найбільше щеплень за два дні зробили в Києві на базі Міжнародного виставкового центру – 6410, у Дніпрі у 12 центрах – 3145 та у Львові у трьох центрах – 2968.

Як повідомлялося, у Центрі громадського здоров'я розповіли, який інтервал повинен бути між першим та другим COVID-щепленнями, аби завершити процес вакцинації. Визначено інтервал від 21 дня до 12 тижнів, в залежності від вакцини.